Форт Боярд

«Форт Боярд»: історія шоу і зоряні учасники

Телегрі «Форт Боярд» цього літа виповнилося 28 років: перший випуск вийшов на екрани французького телебачення в 1990 році. Згадуємо історію одного з найвідоміших фортів, найбільш цікаві випробування і учасників з різних країн.

Гра «Форт Боярд» знімається в кам’яному форті, розташованому біля атлантичного узбережжя Франції в протоці Антіош, між островами Іль-д’Екс і Олерон. Форт Бойяр (фр. Fort Boyard) будувався всю першу половину дев’ятнадцятого століття і був готовий в 1857 році. Передбачалося, що він буде служити Франції для оборони протоки від сусідки Великобританії, відносини з якою завжди залишали бажати кращого. Однак за 50 років будівництва далекобійність артилерійських знарядь покращилася і тепер протоку стало можливо обороняти з берега Франції. Форт Бойяр виявився нікому не потрібен.

Форт використовували як в’язницю, а потім як навчальні стрільбищі під час Другої світової війни. У другій половині двадцятого століття грандіозна споруда перебувало в запустінні і поступово руйнувалося, поки їм не зацікавилися телевізійники. У 1989 році форт викупив продюсер телевізійних ігор Жак Антуан і почав його реконструкцію. Перша серія телегри була показана на французькому каналі Antenne в липні 1990 року.

Учасники гри «Форт Боярд» полюють за скарбами, але перш ніж отримають доступ до заповітних монет, вони повинні пройти ряд випробувань. Значна частина цих випробувань пов’язана з подоланням відрази і страху: щоб відшукати ключ, учасникам необхідно опускати руки в глечики з живим вмістом і перебирати змій, скорпіонів і павуків в надії знайти у них на череві записку.

Є випробування, що вимагають хорошої фізичної підготовки: наприклад, вміння тримати рівновагу на обертових циліндрах. Не зайвими будуть не тільки сильні м’язи, а й здатність виконувати кілька дій одночасно, наприклад, бігти і тримати над головою посудину з водою.

Однак головний інструмент, що веде команду до перемоги, це не безстрашність і м’язи, а розум. Гравці відгадують загадки Старшого Фура, обіграють Майстрів гри, і головне – складають ключове слово, яке відкриває двері до скарбниці.

«Форт Боярд» транслюється в більш ніж 70 країнах. У багатьох країнах, у тому числі і в Росії, існують національні версії телегри.  Глядачеві добре відомі ведучі та учасники телегри з інших країн: актриса Єва Лонгорія, французький фігурист Бріан Жубер і телеведуча Тіна Канделакі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *