Яцек Чапутовіч

Польща відчула несправедливість і знову захотіла грошей від Німеччини

Варшава має намір продовжувати обговорювати з Берліном тему репарацій за шкоду, заподіяну республіці під час Другої світової війни. Про це заявив у понеділок глава МЗС Польщі Яцек Чапутовіч на спільній прес-конференції зі своїм німецьким колегою Хайко Маасом, передає ТАСС.

«У нас є відчуття несправедливості (…) Якщо ми порівняємо втрати, понесені Польщею під час Другої світової війни і те, що країна отримала в якості репарацій, то в очі впадає диспропорція. Про це потрібно говорити », – пояснив він.

Тема репарацій почала обговорюватися в Польщі з липня 2017 го, коли лідер партії «Закон і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що «країна ніколи не відмовлялася від компенсацій з боку Німеччини». Тодішній міністра національної оборони Антоній Мачеревич повідомив, що з правової точки зору у Варшави є всі підстави вимагати від Берліна репарацій.

Німецька влада неодноразово заявляли, що не бачать підстав для будь-яких виплат, так як в 1953 році Польща офіційно відмовилася від репарацій.

У березні цього року стало відомо, що польська влада оцінили збиток від дій Третього рейху в період Другої світової війни майже в трильйон доларів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *